I Sympozjum Izby Kosmetologów  KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA- CZAS LIDERÓW, SZANS I TECHNOLOGII

Izba Kosmetologów formalnie zrzeszająca i reprezentująca interesy środowiska  kosmetologicznego, organizuje wyjątkowe, wyczekiwane wydarzenie dedykowane wyłącznie specjalistom branży beauty.

I Sympozjum Izby Kosmetologów to dwudniowe wydarzenie podzielone na moduły:

  • 16 05.2020 r. – pierwszy dzień skoncentrowany będzie na intensywnych wykładach połączonych z pokazami specjalistycznych zabiegów

oraz

  • 17.05.2020 r. – pięć niezależnych warsztatów typu Masterclass z ekspertami Izby Kosmetologów

Partnerem strategicznym I Sympozjum Izby Kosmetologów jest:

COHERENT POLSKA, LUMENIS oraz PROFI-MED.


I Sympozjum Izby Kosmetologów, odbędzie się równocześnie z 33 edycją Targów Beauty Forum. Będzie to doskonała okazja do uzupełnienia wiedzy o innowacyjne możliwości zabiegowe oraz zorientowanie się w światowych trendach technologicznych w kosmetologii.

Zróżnicowany program nastawiony jest przede wszystkim  na praktyczne aspekty  poparte nauką, ale nie zabraknie też czasu i przestrzeni na budowanie relacji z wykładowcami oraz przedstawicielami firm, które zdecydowały się na czynny udział w wydarzeniu.

Sympozjum dedykowane jest profesjonalistom rynku beauty, w tym głównie do członków Izby Kosmetologów, managerów, właścicieli gabinetów, kosmetologów, producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych. Będzie to doskonała szansa na wymianę doświadczeń i networking pomiędzy różnymi sektorami branży beauty.

I Sympozjum Izby Kosmetologów to także szansa na skorzystanie z nowatorskiej wiedzy – m.in. z zakresu laseroterapii. Uczestnicy, którzy zdecydują się na skorzystanie z warsztatów MASTERCLASS będą mogli przetestować i zapoznać się z możliwościami najnowszej generacji aparatów USG w kontekście obrazowania skóry. Nie mniej interesującym tematem będą poruszane praktyczne sposoby łączenia najnowszych technik iniekcyjnych w kontekście zabiegów wolumetrycznych, przy użyciu stymulatorów tkankowych. Te i wiele innych, niezwykle ciekawych i aktualnych dla branży estetycznej tematów poprowadzą eksperci Izby Kosmetologów. Prelegentami są skrupulatnie dobrani, doświadczeni kosmetolodzy oraz eksperci, liderzy w swoich dziedzinach.

Drugi dzień będzie oddzielnym blokiem warsztatowym typu MASTERCLASS. Pięć niezależnych warsztatów, ukierunkowanych na praktyczne aspekty pracy z klientem z wykorzystaniem najnowszych technologii, z dużą uważnością na bezpieczeństwo przeprowadzanych procedur.

Warsztaty typu MASTERCLASS odbędą się17 maja 2020r i obejmują poniższą, zróżnicowaną tematykę:

1.           Wykorzystanie możliwości ultrasonografii w diagnostyce skóry – praca na najnowszej aparaturze USG –

2.           Karboksyterapia – możliwości wykorzystania w terapiach łączonych w kontekście trudnej okolicy oka – zajęcia praktyczne – który poprowadzi dr n med. Wioleta Jankowiak

3.           Producenci i dystrybutorzy wyrobów medycznych a kosmetolodzy – relacje i współpraca w obliczu rewolucji w regulacjach prawnych po 20 maja 2020r. Wpływ uregulowań prawnych na rynek estetyczny- praktyczne aspekty i skuteczne rozwiązania. Dyskusja z adw. Grzegorzem Mączyńskim – jednym z ekspertów prawnych Izby Kosmetologów

4.           Elektrokoagulacja bez tajemnic – diagnostyka, różnicowanie zmian skórnych podczas kwalifikacji do zabiegu. Możliwości wykorzystania  termolizy,  elektrolizy oraz technik łączonych w zaawansowanej kosmetologii. Szkolenie teoretyczno- praktyczne. Warsztat poprowadzi Ewa Loga- Skarczewska

  1. Wolumetria twarzy z użyciem stymulatorów tkankowych i kwasu hialuronowego. Warsztat poprowadzi Hoa Dessoulavy- Śliwińska

Wśród prelegentów wystąpią m.in Hoa Dessoulavy- Śliwińska , która przedstawi temat dot. bezpieczeństwa i zasad wykonywania zabiegów z wykorzystaniem nici PDO, dr n med. Wioleta Jankowiak zaprezentuje możliwości kosmetologa podczas pracy z trudną okolicą oka z wykorzystaniem technik łączonych. Pojawi się także GOŚĆ SPECJALNY- Ann Wilde, wykładowca LUMENIS, który przedstawi możliwości najnowszego systemu laserowego M22 w kontekście regeneracji skóry. Możliwości zastosowania elektrokoagulacji w gabinecie kosmetologicznych zaprezentuje Ewa Loga- Skarczewska.  Agnieszka Zapała zapozna uczestników z tajnikami mikropigmentacji medyczna w holistycznym podejściu do klienta oraz omówi  istotę rekonstrukcji piersi i jej otoczki.

Niewątpliwie jednym z kluczowych wystąpień 16 05.2020r.  będzie panel dyskusyjny dotyczący aspektów prawnych zawodu kosmetologa. Koniec maja 2020 roku przyniesie bowiem  początek rewolucyjnych zmian na rynku wyrobów medycznych. Od tego czasu rozpoczyna się stosowanie nowych rozporządzeń UE (MDR). Zmieniają lub nakładają one nowe obowiązki odpowiednio dla producentów oraz dystrybutorów wyrobów medycznych, a także dla osób ich używających, w tym kosmetologów. Wyroby medyczne będą musiały spełniać przy tym nowe i rygorystyczne wymogi, w tym dotyczące bezpieczeństwa i jakości oraz monitorowania obrotu nimi. Eksperci Izby Kosmetologów specjalnie dla Państwa przedstawią zmiany w przepisach prawa polskiego i unijnego dotyczące wyrobów medycznych, które będą obowiązywały nas wszystkich już od maja 2020r. Ekspert prawny adw. Grzegorz Mączyński wraz z doświadczonym kosmetologiem Justyną Gorlicką- Kruk  omówią wpływ tychże przepisów na działalność kosmetologów w Polsce.

Podczas trwania I Sympozjum Izby Kosmetologów, 17.05.2020r. odbędzie się długo wyczekiwany warsztat MASTERCLASS dedykowany kosmetologom, producentom i dystrybutorom urządzeń oraz wyrobów medycznych pt. „Producenci i dystrybutorzy wyrobów medycznych a kosmetolodzy – relacje i współpraca w obliczu rewolucji w regulacjach prawnych po 20 maja 2020r. Wpływ uregulowań prawnych na rynek estetyczny- praktyczne aspekty i skuteczne rozwiązania”

W ramach niniejszego warsztatu prezentowane będą następujące zagadnienia  oraz ich praktyczny wpływ na świadczenie usług przez kosmetologów:

  • Jak zmieniać się będą wyroby medyczne od maja 2020 r.? Czym będą różniły się one od tych stosowanych teraz?
  • Do jakich produktów, wykorzystywanych w usługach estetycznych, będą miały zastosowanie wymogi dotyczące wyrobów medycznych? Jakie to może mieć konsekwencje dla kosmetologów?
  • Jakie wyroby medyczne będą mogły być stosowane przez kosmetologów? Rola producenta wyrobów medycznych w zakresie określania wymogów zastosowania tych wyrobów.
  • Czy i jak zmiany przepisów wpłyną na ograniczenie zakresu świadczenia usług estetycznych przez kosmetologów?
  • Zakupy wyrobów medycznych przez kosmetologów od producentów i dystrybutorów w świetle nowych rozporządzeń UE.
  • Współpraca w zakresie bezpieczeństwa oraz zapewnienia jakości pomiędzy producentami i dystrybutorami, a kosmetologami.

Patronem medialnym wydarzenia jest:

magazyn BEAUTY FORUM, magazyn Kosmetologia Estetyczna, blog gabinetodzaplecza.pl

Wszyscy uczestnicy sympozjum otrzymają imienne dyplomy.

Bilety na wykłady oraz warsztaty MASTERCLASS w ramach I Sympozjum Izby Kosmetologów można zakupić na stronie:

https://sympozjum-izby-kosmetologow.konfeo.com

Członkom Izby Kosmetologów przysługuje specjalna zniżka 50 % na pierwszy dzień Sympozjum

Serdecznie zapraszamy do udziału.

admin
Author: admin

Podobne wpisy