Rekomendacje dla osób prowadzących gabinety kosmetologiczne

Drodzy Kosmetolodzy,

stojąc w obliczu trudnej dla nas wszystkich sytuacji związanej z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa Covid w imieniu Zarządu Izby Kosmetologów zalecamy, aby podejmować rozsądne decyzje związane z prowadzeniem gabinetów i przyjmowaniem klientów w Waszych gabinetach.

Kosmetolog to odpowiedzialny zawód, a troska o naszych klientów oraz nasze rodziny powinna stanowić dla nas najwyższe dobro.

Apelujemy, by poważnie potraktować zalecenia Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i zastosować 14-dniową kwarantannę, która pozwoli na zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa Covid. W związku z tym rekomendujemy na ten czas zamknięcie gabinetów.

Zdajemy sobie oczywiście sprawę ze strat finansowych, jakie wszyscy przedsiębiorcy będziemy musieli ponieść. Nie mniej jednak uważamy, że dalekosiężnie będą one zdecydowanie mniejsze w stosunku do zagrożenia, jakie może spowodować epidemia koronawirusa, co ma obecnie miejsce we Włoszech. Szybko ucząc się na ich przykładzie, prosimy o unikanie przez te 14 dni spotkań zbiorowych, bezpośredniego kontaktu, co zwykle ma miejsce w naszej pracy, zachowajmy najwyższe standardy higieny. Sytuacja jest poważna, dlatego tym bardziej zachowajmy spokój i zdrowy rozsądek.

Dodatkowo warto śledzić tworzony przez Rząd tzw. „ pakiet ochronny” dla przedsiębiorców, mający na celu pomoc w przetrwaniu tej wyjątkowo trudnej sytuacji.

https://www.biznes.gov.pl/pl/nowe-propozycje-nad-ktorymi-prace-zaczelo-ministerstwo-rozwoju-ktore-maja-wesprzec-firmy-dotkniete-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=artykul_pakiet_oslonowy_brak_konta_ceidg

Z pozdrowieniami,

Zarząd Izby Kosmetologów

Justyna Gorlicka- Kruk,

Marzena Woskowicz,

Ewa Loga- Skarczewska

admin
Author: admin

Podobne wpisy